• czech language
  • english language

Svět knihy Praha 2018
24. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Svět knihy Plzeň 2018
21. - 22. září 2018, DEPO2015, Plzeň

BlogPro vystavovatelePro návštěvníkyVstupenky home

SVĚT KNIHY PLZEŇ 2018

Vážení přátelé,
po poměrně důkladných rešerších a úvahách jsme se rozhodli uspořádat letos na podzim 1. ročník mezinárodního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň. Akce by měla splňovat parametry svého názvu, mít mezinárodní rozměr, nabídnout vystavovatelům i návštěvníkům program a servis, na který jsou od Světa knihy zvyklí, samozřejmě vše v menších rozměrech.

Proč Plzeň? Plzeň má dobrou kupní sílu, díky projektu Evropského hlavního města kultury zde je kulturní zázemí, žádná obdobná akce se zde nekoná. Pro uspořádání akce je zde vhodný areál – DEPO2015 (www.depo2015.cz), který nabízí industriální osobitost a zároveň veškeré potřebné technické zázemí, prověřené celou řadou kulturních a společenských akcí. Svět knihy Plzeň tedy proběhne ve dnech 21. - 22. září ve zmíněném areálu DEPO2015. Hlavní část bude v tzv. Autobusové hale, zde budeme stavět expozice dle požadavků vystavovatelů, ve vedlejší hale pak budou pro ty, kteří nebudou chtít stavět vlastní stánek, k dispozici prodejní místa v rámci tzv. tržnice. Programy pak budou probíhat i v dalších prostorách DEPA2015 (sál Klempírna, Kavárna…), celkem počítáme s cca pěti programovými sály. Oproti Praze chceme více s programem expandovat do města, čtení budou i ve světově unikátních Loosových interiérech. Na nádvoří DEPA2015 bude probíhat streetfood festival, součástí areálu je také velká hlídaná parkovací plocha.

S ohledem na to, že plzeňský Svět knihy se koná na začátku školního roku, je pracovním mottem akce „Literaturou za znalostmi“, budeme tedy rádi za pořady a autory v žánru non-fiction, edukativními, ale rozhodně to není podmínkou. Návštěvnický cíl pro letošek je počet 10.000 osob.

Akci podporuje jak Plzeňský kraj, tak město Plzeň, pan primátor i pan hejtman udělili akci záštitu, podporu přislíbil i Plzeňský Prazdroj, s programem se zapojí např. město Norimberk.

Registrace vystavovatele
SVĚT KNIHY PLZEŇ 2018


Registrace - ONLINE

Přihláška doprovodný program
SVĚT KNIHY PLZEŇ 2018


Přihláška doprovodného programu v sále - ONLINE

Přihláška doprovodného programu na stánku - ONLINE